ecommerce Trends 2013

Wraz z dojrzewaniem rynku e-commerce rywalizacja między głównymi graczami branży staje się coraz bardziej zacięta, a wejście na rynek nowych podmiotów coraz trudniejsze. Jeszcze kilka lat temu...

Technology, Software

Submit new post
Thank you for posting.
Share it:
More

Wraz z dojrzewaniem rynku e-commerce rywalizacja między głównymi graczami branży staje się coraz bardziej zacięta, a wejście na rynek nowych podmiotów coraz trudniejsze. Jeszcze kilka lat temu e-sklepy działające w niszowych branżach niemal same pozycjonowały się w Google. Nienasycenie rynku sprawiało, że biznes praktycznie samoistnie się nakręcał, a więc inwestycja w nową działalność bardzo szybko się zwracała. Hossa nie trwa jednak wiecznie. Wraz z upływem czasu i przyrostem konkurencji w branży, obserwujemy stopniowy spadek marży oraz wzrost kosztów pozyskania ruchu na stronę e-sklepu. Z pewnością na rynku nadal istnieją niszowe produkty czy usługi, z którymi stosunkowo łatwo jest dotrzeć do konsumenta, ale nawet w regionie CEE – gdzie e-commerce rozwija się dynamiczniej niż ma to miejsce w przypadku dojrzałych rynków Europy Zachodniej – coraz trudniej zdobyć kawałek internetowego tortu.
Rosnąca konkurencja w branży e-commerce sprawiła, że na znaczeniu zyskała analiza danych. Decyzje biznesowe podejmowane są już nie w oparciu o intuicję i łut szczęścia, lecz profesjonalną wiedzę. Oczywiście małe, prowadzone przez amatorów sklepy nie przestaną istnieć. Co więcej, skrajnie niskie koszty prowadzenia działalności internetowej powodują, że „długi ogon” małych graczy będzie się wręcz sukcesywnie powiększał. Jednakże zwiększać się będzie również dysproporcja między amatorami a profesjonalistami, podejmującymi decyzję w oparciu o ciągłą analizę danych.

When
From: February 27, 2013 00:00
To: February 28, 2013 23:59
Where

Businessman Institute, ul. Trakt Lubelski 40a, 04-870, Warszawa, Poland

Category

Technology, Software

Tags

business, development, e-commerce

Hashtag

#ECT2013

Contact email
agnieszka.switkowska@nonoobs.pl

Website

Submitted by:

Conrad

Are you the organizer?

Get in touch